PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   1 2

SZR na setkání informatiků v Plzni

Ve dnech 5. - 6. 11. 2015 se zástupci Správy základních registrů zúčastnili každoročního setkání informatiků, které letos proběhlo v prostorách Krajského úřadu v Plzni.

 

1. Vicemiss a Miss sympatie soutěže Miss Egovernment 2015 je z týmu Správy základních registrů

Miss Egovernment je soutěž o nejsypatičtější dámu české veřejné správy, kterou pravidelně vyhlašuje časopis Egovernment.

 

Rozesílání záznamů o využívání údajů v registru obyvatel za rok 2014

Správa základních registrů zahájila rozesílání záznamů o využívání údajů z registru obyvatel za rok 2014 v podobě výpisů, které během příštích týdnů budou postupně doručovány do datových schránek fyzických osob. Držitelé datových schránek tak mají kontrolu nad tím, kdo, kdy a proč se během celého kalendářního roku dotazoval na jejich údaje, které jsou v registru obyvatel vedeny jako referenční. 

 

Základní registry spolehlivě slouží už 3 roky

Před třemi lety byl do ostrého provozu spuštěn nejrozsáhlejší projekt v historii elektronizace veřejné správy – systém základních registrů. Přestože jde o nesmírně komplikovaný systém složený ze šesti částí, z nichž má každý jiného dodavatele a věcného správce, celé tři roky funguje bez větších potíží a výpadků. Všechny úřady mohou od té doby čerpat údaje, které jsou aktuální a právně platné. Údaje jsou navíc bezpečně chráněny, každý přístup k nim je pečlivě zaznamenán a každý si může tyto záznamy jednoduše opatřit. 

 

Seminář k čerpání údajů ze správních evidencí

Ve středu 24. 6. 2015 proběhl na půdě ministerstva vnitra  seminář na téma současné možnosti a budoucnost čerpání údajů ze správních evidencí, kterou pro ústřední správní úřady připravila sekce informačních a komunikačních technologií ministerstva vnitra spolu se Správou základních registrů.

 

Seminář v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na téma "Kyberbezpečnost - více než zákon II"

SZR se zúčastnila semináře na téma "Kyberbezpečnost - více než zákon II" v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v Praze dne 1. 6. 2015.

 

Správu základních registrů navštívili krajští informatici

Dne 26. 5. 2015 navštívili Správu základních registrů krajští informatici. Jedním z cílů SZR v oblasti komunikace je spolupráce s místní samosprávou. Krajští informatici představují jednu z klíčových cílových skupin, se kterými SZR v oblasti fungování základních registrů intenzivně spolupracuje.

 

SZR pokračuje v realizaci projektu Kybernetická bezpečnost

Správa základních registrů je od roku 2013 držitelem certifikátů systémů řízení norem ISO 20000-1 a ISO 27001.

 

Informace o zasílání ročních výpisů o využití údajů v registru osob

Počínaje dnem 11. 3. 2015 Správa základních registrů začala zdarma rozesílat roční výpisy o využívání údajů v registru osob. Právnické osoby a fyzické podnikající osoby, které mají v registru osob zapsanou aktivní datovou schránku, tak obdrží záznam za kalendářní rok 2014 o tom, které orgány veřejné moci využívaly referenční údaje o jejich osobě a k jakým účelům. Výpis má informativní charakter a slouží ke kontrole přístupů k referenčním údajům osoby. V žádném případě není nutné na zprávu odpovídat, popř. výpis poskytovat k dalšímu využití.

 

Co dělat, když v cizině ztratím doklady?

Na rozhraní CzechPOINT@office je spuštěna nová agenda sloužící k on-line ověření totožnosti osoby v případě, že občan v cizině nahlásí na zastupitelském úřadě ztrátu dokladu totožnosti.

 

Konference ISSS 2012

Ve dnech 2. – 3. dubna 2012 proběhl v Hradci Králové již 15. ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS 2012). Mezi účastníky konference byli již tradičně nejen odborníci na elektronizaci veřejné správy a dodavatelé potřebných technologických řešení, ale také politici, zástupci ústředních státních orgánů a krajských úřadů a pracovníci obecních a městských úřadů. Ústředním tématem letošního ročníku konference bylo připravované spuštění základních registrů, které ve veřejném provozu začnou fungovat od 1. července 2012.

 
‹‹   Předchozí   1 2