PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Aktuality

Rozesílání záznamů o využívání údajů v registru obyvatel za rok 2017

Správa základních registrů zahájila rozesílání záznamů o využívání údajů z registru obyvatel za rok 2017 v podobě výpisů, které budou postupně doručovány do datových schránek fyzických osob. Držitelé datových schránek tak mají kontrolu nad tím, kdo, kdy a proč se během loňského kalendářního roku dotazoval na jejich údaje, které jsou v registru obyvatel vedeny jako referenční.

 

Položka "Adresa úřadu" součástí údajů o adrese pobytu vydávaných z registru obyvatel

V souvislosti s nabytím účinnosti změnového zákona č. 456/2016 Sb. byla v červnu 2017 v produkčním prostředí ROB nasazena úprava služeb a programového vybavení v důsledku rozšíření položkové skladby vydávaných údajů ROB o označení „Adresa úřadu“. Po dobu 1 roku byla služba zpětně kompatibilní a OVM mohly při volání služby žádat odpověď s nebo bez příznaku „Adresa úřadu“. Od 22. června 2018 není možno žádat o údaj o adrese pobytu bez příznaku adresy úřadu. OVM tak vždy obdrží odpověď s položkou „Adresa úřadu“.

 

Správný postup práce s notifikacemi a udržování datového kmene navázaného na ROB

Věcný správce základního registru obyvatel  implementátorům AIS poskytuje základní a ucelený postup zpracování notifikací ROB a dále vhodný postup, který má AIS používat při údržbě svého datového fondu navázaného na ROB prostřednictvím notifikací základních registrů. 

 

Informace pro OVM a správce AIS v souvislosti s hromadnou editací označení adresy úřadu do ROB

 O víkendu 10. až 11. června 2017 proběhne hromadná editace označení adresy úřadu v registru obyvatel (dále jen „ROB“) v souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 456/2016 Sb. Jedná se o cca 380 000 záznamů.

 

Rozšíření položkové skladby ROB o označení adresy úřadu

V souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 456/2016 Sb. bude od 12. června 2017 v produkčním prostředí ROB nasazena úprava služeb a programového vybavení v důsledku rozšíření položkové skladby vydávaných údajů ROB o označení „Adresa úřadu“.

 

Rozesílání záznamů o využívání údajů v registru obyvatel za rok 2016

Správa základních registrů zahájila rozesílání záznamů o využívání údajů z registru obyvatel za rok 2016 v podobě výpisů, které budou postupně doručovány do datových schránek fyzických osob. Držitelé datových schránek tak mají kontrolu nad tím, kdo, kdy a proč se během loňského kalendářního roku dotazoval na jejich údaje, které jsou v registru obyvatel vedeny jako referenční.  

 

Nové dokumenty týkající se Registru obyvatel

Do sekce dokumenty pod záložkou Registr obyvatel byla vložena prezentace o Registru obyvatel a s ní související pomocné dokumenty. 

 

Nová testovací data ROB

V sekci vývojáři jsou uveřejněna nová testovací data ROB.

 

Metodická pomoc k zákonu č. 227/2009 Sb.

Mění se ním některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o základních registrech

 

Schéma připojení k Evidenci obyvatel

Schéma připojení matrik, ohlašoven (obcí I a II), obcí III, soudů a krajských úřadů k Evidenci obyvatel.