PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Základní registry veřejné správy – dvouleté výročí produkčního provozu!

Základní registry jedou naplno! Za dva roky produkčního provozu provedlo 2 255 připojených OVM k ISZR již přes 400 000 000 transakcí. Dále má 3 297 agendových informačních systémů certifikát pro Informační systém základních registrů.

Výše uvedená čísla svědčí o tom, že dochází k naplnění hlavní myšlenky procesu elektronizace veřejné správy, tj. zefektivnění fungování veřejné správy. Orgány veřejné moci, občané a další subjekty již v současné době berou systém základních registrů České republiky jako součást moderního fungování eGovernmentu. Prostřednictvím základních registrů je zajištěna efektivní, bezpečná a transparentní výměna přesných a aktuálních tzv. referenčních údajů. Dochází tedy ke zlepšení fungování státní správy a to jak na straně úředníka, který nemusí zjišťovat, která data jsou aktuální a správná, a zároveň na straně občana, který stráví daleko méně času za přepážkou úřadu. Díky základním registrům dochází rovněž ke snížení byrokratické zátěže.

Bližší informace k dvouletému výročí základních registrů naleznete v přiloženém dokumentu: Dvouleté výročí fungování ZR Dvouleté výročí fungování ZR (417,37 KB)

Mgr. Marek Hejduk, pracovník pro vztah s veřejností, 1. 7. 2014.